İade ve Teslimat Koşulları

BU SAYFADA YER ALAN SÖZLEŞME SUBIGARAGE / ABDURRAHMAN ÖZKAN BİÇER

 HİZMETLERİNİ KULLANMAYA BAŞLADIĞINIZ ANDAN İTİBAREN SİZİN İÇİN DE GEÇERLİ VE BAĞLAYICI OLACAKTIR. LÜTFEN HİZMETLERİMİZİ KULLANMAYA BAŞLAMADAN BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

MADDE 1- KONU

İŞBU SÖZLEŞMENİN KONUSU, SATICI'NIN, ALICI'YA SATIŞINI YAPTIĞI, AŞAĞIDA NİTELİKLERİ VE SATIŞ FİYATI BELİRTİLEN ÜRÜNÜN SATIŞI VE TESLİMİ İLE İLGİLİ OLARAK 4077 SAYILI TÜKETİCİLERİN KORUMASI HAKKINDAKİ KANUN-MESAFELİ SÖZLEŞMELERE DAİR YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ KAPSAMAKTADIR.

 

MADDE 2- SATICI BİLGİLERİ

ÜNVANI: SUBIGARAGE / ABDURRAHMAN ÖZKAN BİÇER

ADRESİ: HÜRRİYET MAH/SEMT 285. SK. YILDIRIM AP. 1 B GAZİOSMANPAŞA/ İSTANBUL

 

E-MAİL: INFO@SUBIGARAGE.COM

WEB SİTE: WWW.SUBIGARAGE.COM

 

MADDE 3- ALICI(TÜKETİCİ) BİLGİLERİ

ADI/SOYADI/UNVANI:

ADRESİ:

TELEFON:

E-MAİL:

 

MADDE 4- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

MALIN / ÜRÜNÜN / HİZMETİN TÜRÜ, MİKTARI, MARKA/MODELİ, RENGİ ADEDİ, SATIŞ BEDELİ, ÖDEME ŞEKLİ, AŞAĞIDA BELİRTİLDİĞİ GİBİDİR:

SÖZLEŞME TARİHİ:

ÜRÜNÜN TESLİM TARİHİ: ..

TESLİM MASRAFLARININ TUTARI : TL

MAL/ÜRÜN/HİZMET TÜRÜ: İNTERNET HİZMETLERİ

MİKTARI:

MARKA/MODEL:

PEŞİN TL. SATIŞ FİYATI(VERGİLER DAHİL): TL

 

MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER

5.1.ALICI, MADDE 4'TE BELİRTİLEN SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL NİTELİKLERİ, SATIŞ FİYATI VE ÖDEME ŞEKLİ İLE TESLİMATA İLİŞKİN TÜM ÖN BİLGİLERİ OKUYUP BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU VE ELEKTRONİK ORTAMDA GEREKLİ TEYİDİ VERDİĞİNİ BEYAN EDER.

5.2.SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, YASAL 30 GÜNLÜK SÜREYİ AŞMAMAK KOŞULU İLE HER BİR ÜRÜN İÇİN ALICI'NIN YERLEŞİM YERİNİN UZAKLIĞINA BAĞLI OLARAK ÖN BİLGİLER İÇİNDE AÇIKLANAN SÜRE İÇİNDE ALICI VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLİR. BU SÜRE TÜKETİCİYE YAZILI OLARAK BİLDİRİLMEK KOŞULUYLA EN FAZLA 10 GÜN UZATILABİLİR.

5.3.SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ALICI'DAN BAŞKA BİR KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLECEK İSE, TESLİM EDİLECEK KİŞİ/KURULUŞUN TESLİMATI KABUL ETMEMESİNDEN SATICI SORUMLU TUTULAMAZ.

5.4.SATICI, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN SAĞLAM, EKSİKSİZ, SİPARİŞTE BELİRTİLEN NİTELİKLERE UYGUN OLARAK TESLİM EDİLMESİNDEN SORUMLUDUR. HAKLI BİR SEBEBE DAYANMAK ŞARTIYLA SATICI, SÖZLEŞMEDEN DOĞAN İFA YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜN SÜRESİ DOLMADAN, TÜKETİCİ' YE EŞİT KALİTE VE FİYATTA MAL VEYA HİZMET TEDARİK EDEBİLİR.

5.5.SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TESLİMATI İÇİN İŞ BU SÖZLEŞMENİN ELEKTRONİK ORTAMDA TEYİT EDİLMESİ VE SÖZLEŞME KONUSU SİPARİŞİN BEDELİNİN ÖDENMESİ ŞARTTIR. HERHANGİ BİR NEDENLE ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ VEYA BANKA KAYITLARINDA İPTAL EDİLİR İSE, SATICI ÜRÜN TESLİMİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNDEN KURTULMUŞ KABUL EDİLİR.

5.6.SATICI MÜCBİR SEBEPLER VEYA NAKLİYEYİ ENGELLEYEN HAVA MUHALEFETİ, ULAŞIMIN KESİLMESİ GİBİ OLAĞANÜSTÜ DURUMLAR NEDENİYLE SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜ SÜRESİ İÇİNDE TESLİM EDEMEZ İSE, DURUMU ALICI'YA BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU TAKDİRDE ALICI SİPARİŞİN İPTAL EDİLMESİNİ, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN VARSA EMSALİ İLE DEĞİŞTİRİLMESİNİ VE/VEYA TESLİMAT SÜRESİNİN ENGELLEYİCİ DURUMUN ORTADAN KALKMASINA KADAR ERTELENMESİ HAKLARINDAN BİRİNİ KULLANABİLİR.

ALICI'NIN SİPARİŞİ İPTAL ETMESİ HALİNDE ÖDEDİĞİ TUTAR 10 GÜN İÇİNDE KENDİSİNE İADE EDİLİR.

5.7. ALICI'NIN İŞ BU SÖZLEŞMEDEKİ ÖDEME YÜKÜMÜNÜN HERHANGİ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞMEMESİ HALİNDE SATICI, TAHSİL EDİLEMEDİĞİ ÜRÜN BEDELİNİ, ÜRÜNÜN TESLİM GÜNÜNDEKİ FİYATI ÜZERİNDEN VE SÖZLEŞMEDE ÖNGÖRÜLEN FAİZ ORANLARI ÜZERİNDEN İŞLETİLECEK FAİZİ İLE BİRLİKTE TAHSİLİ AMACIYLA İCRA TAKİBİ BAŞLATILABİLİR, ALACAK DAVASI AÇILABİLİR VE DİĞER HUKUKİ YOLLARA BAŞVURABİLİR.

 

MADDE 6- CAYMA HAKKI

MESAFELİ SÖZLEŞMELERE DAİR YÖNETMELİK'İN CAYMA HAKKI BAŞLIKLI 7.MADDESİ 4.FIKRASI C BENDİNE GÖRE ; TÜKETİCİNİN İSTEKLERİ VEYA AÇIKCA ONUN KİŞİSEL İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA HAZIRLANAN MALLARDA TÜKETİCİ CAYMA HAKKINI KULLANAMAZ. AYRICA TÜKETİCİNİN, NİTELİĞİ İTİBARİYLE GERİ GÖNDERİLMEYE ELVERİŞLİ OLMAYAN VE ÇABUK BOZULMA TEHLİKESİ OLAN VEYA SON KULLANMA TARİHİ GEÇME İHTİMALİ OLAN MALLARIN TESLİMİNE İLİŞKİN SÖZLEŞMELERDE CAYMA HAKKI YOKTUR.

 

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İŞBU SÖZLEŞMENİN UYGULANMASINDA, SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞINCA İLAN EDİLEN DEĞERE KADAR TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ İLE ALICI'NIN VEYA SATICI'NIN YERLEŞİM YERİNDEKİ TÜKETİCİ MAHKEMELERİ YETKİLİDİR.