Opel Zafira, 2024 Model, Ses Sistemi ve Ses Yalıtımı

Ön Hoparlörler

Bewith Accurate III Midwoofers
Confidence C-50 Tweeters

Arka Hoparlörler

Bewith Reference AM Duo 165s

Subwoofer

Bewith Confidence C-180
20Lt Ported Box

Amfi

Bewith Plug&Play 1080DSP
HDBT+COMMAND

Ses Yalıtım

Full

Full Ses Yalıtımı ve Bewith Hifi Ses Sistemi için yeni konuğumuz 2024 model Opel Zafira. Önceki yıllarda Zafira, Opel’in MPV modeliydi ama artık Transporter, Vito gibi bir minivan.

Aracın üzerinde gelen hoparlörler bir yerden tanıdık gelmiştir. PSA grubunun son 20 yıldır kullandığı slim hoparlörler. Biz bunları Bewith Accurate III Midwooferlarla değiştirdik. Aracın A sütunlarında kullandığımız Bewith Confidence III C-50 tweeterlar için 3D printer ile ürettiğimiz podları aşağıdaki görsellerde bulabilirsiniz. Bu tweeterlar alışagelmiş türde tweeterlardan çok farklıdır, 800 Hz’ to ‘den 38khz’e kadar kusursuz bir şekilde çalarlar.

Subwoofer çözümü olarak da yine kendi ürettiğimiz 20lt ported box ile birlikte Bewith’in Confidence Serisi, C-180 ürününü kullandık.

Tüm sistemi Bewith’in işlemcili amfi ürünü olan, Bewith Plug&Play 1080DSP ile besledik. Ek olarak da amfiye bağladığımız orjinal Bewith ürünü HDBT+COMMAND modülü ile istendiğinde direkt amfiye bluetooth ile bağlanarak ses sistemini kullanma özelliğini ekledik.

Dilerseniz araçtaki uygulamalarımıza, kullandığımız ürünlere ve en sonunda da araç içinden ses testi videomuza gözatalım…

Araç kapılarının fabrika çıkış hali ve stok hoparlörler

Araç kapılarına uyguladığımız yalıtım ve kullandığımız hoparlörler

Aracın A sütunlarında kullandığımız tweeterlar için 3d printer ile ürettiğimiz podlar

Tüm işlemler sonrası araç içinden ses testi

Randevu alabilirsiniz

Subigarage olarak tüm binek ve ticari araçlara HiFi ses sistemleri ve ses yalıtımı uygulamaları yapıyoruz. Siz de aracınızda bu tür iyileştirmeler düşünüyorsanız bize iletişim bölümümüzdeki kanallardan ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar

Scroll to Top