Araç Ses Yalıtımı

Otomobil Ses Yalıtımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Otomobiller yapıları gereği sessiz ortamlar değillerdir ama bunu değiştirmek mümkündür. Subigarage olarak biz araçların iç döşemelerini itinayla söküp , otomobil ses yalıtımı için özel olarak üretilmiş malzemelerle kaplıyoruz ve aracınızı çok daha sessiz hale getiriyoruz. Araçlarınızın metal yüzeylerine vibrasyon/titreşim önleyici ürünler, bu katmanın üzerine de ses ve ısı yalıtımı sağlayan ikinci katmanı uyguluyoruz. Kullandığımız malzemeler uluslararası standartlarda ve insan sağlığına hiçbir zararı olmayan ürünlerdir. Döşemenin altına birkaç katman olarak uygulanan ses yalıtımı ürünleri aynı zamanda ısı yalıtımı da sağlar ve dışarıdan bakıldığında anlaşılması mümkün değildir. Aracın ağırlığı 30-120 kg civarında artacaktır ama bu ağırlık dağılımı homojen bir şekilde de olacağı için, yakıta ve performansa gözle görülür bir etkisi olmayacaktır. Sizlerden sıklıkla gelen sorulara verdiğimiz cevaplara yer verdiğimiz sıkça sorulan sorular bölümümüze de gözatabilirsiniz. Araç Zemin (Taban) Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ? ve Araç Kapı Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır? konulu yazılarımıza da gözatabilirsiniz.

Nelere Dikkat Etmeli, Hangi Malzemeler Kullanılmalı?

Otomobil ses yalıtımında dikkat edilmesi gereken bir nokta ise, hangi bölgede hangi ses yalıtım malzemesinin kullanılacağıdır. Otomobiller içerisinde ses yalıtım malzemesi adı altında inşaatlarda kullanılan bazı malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür malzemeler araçlarınız ve özellikle sağlığınız için uygun değillerdir. Araçların her bölgesi için farklı özellikte yalıtım malzemesi kullanılması gerekmektedir ve bu malzemelerin otomotiv sektörü için üretilmiş olmaları gerekmektedir. Kullanacağınız malzemelerin dünya standartlarında olmasına ve içerisinde kullanılan malzemelerin açıkça belirtilmiş olmasına dikkat edin. Bizim oto ses yalıtımı için kullandığımız DrArtex ürünlerinin tüm detaylarına ve özelliklerine resmi websitelerinden bakabilirsiniz.

Ses Yalıtım işlemi uyguladığımız araçlardan bazıları:
Uygulama nasıl yapılıyor?

Subigarage olarak tüm araçlara ses yalıtım uygulaması yapıyoruz. Bu aşamaları anlattığımız ve uygulama örneklerini ve mantığını videolu olarak aktardığımız otomobil ses yalıtımı uygulaması bölümümüze gözatabilirsiniz. Siz de aracınıza ses yalıtım uygulaması yaptırmak istiyorsanız; aracınızın marka ve modeli, yalıtım yapılacak bölgeler ve kullanılacak malzemelerin belirlenmesi gibi konuları netleştirmek için bizimle iletişim bölümümüzden irtibata geçebilirsiniz.

Scroll to Top