Oto Ses Yalıtımı Uygulaması

Konforu arttırmak için; araç içi ses yalıtımı

Subigarage olarak hizmet verdiğimiz bir alan da otomobil ses yalıtımı uygulamalarıdır. Uygulama hizmetimizde, otomotiv sektörü için uluslararası sertifikalı ürünler üreten, DrArtex’in ürünlerini kullanıyoruz.

Aracınızda sessiz bir ortam oluşturmak için ve/veya ses sisteminden maksimum performans alabilmek için aracınızda en azından belirli alanlarda ses yalıtımının olması gerekmektedir.

Doğru malzeme seçimi

Sektörde ses yalıtım malzemesi adı altında çeşitli ürünler satan yalıtım firmaları bulunmakta. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, ürünün otomotiv sektörü için üretilmiş olmasıdır. İnşaat malzemesi ile otomobil ses yalıtımı olmaz. Hem doğru bir yalıtım sağlamaz, daha önemlisi de otomobil gibi kapalı bir mekanda insan sağlığına zarar verebilecek ürünleri kullanmış olursunuz.

Lütfen sağlığınızı tehlikeye atmayın, nereden ürün satın alıyorsanız veya hangi işletmede ses yalıtım uygulaması yaptırıyorsanız, ürünlerin otomotiv sektörü için üretilmiş, uluslararası sertifikalı ürünler olmasına dikkat ediniz.

YouTube

Otomobillerde zemin yalıtımını nasıl yapıyoruz.

Subigarage Istanbul Mart 8, 2023 7:17 am

Ses sisteminizden tam performans almak

Araçlar yapıları gereği müzik dinlemek için çok uygun alanlar değillerdir. Ses yalıtımı uygulanması, bu negatifliği ortadan kaldırmanın ilk adımıdır.

Doğru ürünlerle yapılan doğru bir yalıtım, aracınıza bir ses sistemi geliştirmesi yapmasanız da, mevcut ses sisteminizin performansında da kayda değer bir gelişim sağlayacaktır.

Araçlardaki ses sistemleri genelde çok kaliteli ve güçlü değillerdir. Bu durum, ses sistemini geliştirmek istediğinizde, öncesinde farkına varmadığınız metal vibrasyonları, yeni ses sisteminizin üreteceği güçlü ve kaliteli ses ile farkedilir duruma gelecektir. Bu tür vibrasyonlar doğru sesin önüne geçecek ve kaliteli müzik dinlemeyi engelleyecektir.

Dış seslerden kurtulmak

Otomobillerde ses yalıtımı, sadece kaliteli müzik dinlemek için değil, aracınızın dış seslerden minimum etkilenmesini sağlamak için de uygulanmaktadır.

Yol sesi, tekerlek sesi, motor sesi gibi araç içerisinde konforlu zaman geçirmenizi engelleyen sesler için doğru alanlara, doğru malzemelerle uyglanacak ses yalıtımı, kesin bir çözüm olacaktır.

Bu malzemeler ek olarak araç kaportanıza da tok bir yapı kazandıracaktır. Örneğin bunu kapılarınızın kapanma sesinden hemen farkedeceksiniz.

Sağlıklı bir ses yalıtımı uygulamasından sonra desibel değeri olarak kayda değer bir düşüş sağlanacağı için aracınız bu açıdan bulunduğu sınıftan bir üst sınıfa çıkacaktır. Desibel değerleri ile ilgili yazımıza da gözatabilirsiniz.

Paslanmaya karşı önlem

Otomobil ses yalıtım malzemelerinin bir faydası da, uygulanacak metal yüzeyin, uygulama öncesinde özel temizleme ürünleriyle temizlenip, nemdem ve kirden arındırılıp sonrasında uygulama yapıldığında, araçların sessiz düşmanı olan paslanmanın da önüne geçilecektir. Burada titiz montaj işleminin önemine dikkat çekmek gerekiyor çünkü düzgün temizlik malzemesi ile temizlenmeden yapılan montajlar, ileride mutlaka sorun yaratacaktır. Subigarage olarak her araca, her montaja kendi aracımız gibi bakıp, her adımı profesyonelce, aceleye getirmeden gerektiği gibi uygulamaktayız.

Uygulamalarımızdan Bazı Örnekler

Sadece sattığımız ürünlerin montajını yapıyoruz

Subigarage olarak sattığımız tüm ürünlerin kalitesine güveniyoruz. Bu sebeple sadece sattığımız ürünlere montaj hizmeti veriyoruz. Dışarıdan getireceğiniz hiçbir malzemeyi hem sizin hem de kendi sağlığımız için kullanmıyoruz.

Scroll to Top