Toyota Corolla Hatchback, 2020 Model, Ses Yalıtımı

Kapılar

DrArtex Earth Gold HD 2.6mm
SGM Barrier Lite 7mm

Kapı Plastikleri

DrArtex Nano 2mm
DrArtex Lace 15mm

Zemin

DrArtex Quattro 4mm
DrArtex Vibrobarrier 7+

Bagaj

DrArtex Quattro 4mm
DrArtex Vibrobarrier 7+

Tavan

SGM 2.6mm
SGM Barrier Lite 7mm

Full ses yalıtımı için konuğumuz 2020 model Toyota Corolla Hatchback. Aracın tüm ses yalıtım aşamalarının görsellerine öncesi ve sonrası şeklinde görebilirsiniz.

Araçlarda gerçek bir ses yalıtımı uygulaması için öncelikle tüm metal yüzeylere vibrasyon önleyici katman uygulanması gerekmektedir. Bu sayede öncelikle metal yüzeyi titreşimlerden arındırmış olursunuz. Sonrasında ise sesi sönümlemesi için ikinci bir katman uygulanması gerekir. Doğru ses yalıtımı bu şekilde olur. Tabii ki kullanılacak malzemelerin de, kullanılan alanlara uygun, otomotiv sektörü için üretilmiş, sertifikalı ürünler olması gerekmektedir. Örneğin; inşaat malzemesinden otomobil ses yalıtımı olmaz. Hem işlemin sonuç vermesi hem de sağlığınız açısından kullanılan ürünlere çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Biz otomobil ses yalıtımı uygulamalarımızda, DrArtex’in uluslararası sertifikalı, otomotiv sektörü için üretilmiş ürünlerini kullanıyoruz.

Aracın fabrika çıkış zemin, bagaj, tavan ve kapı ses yalıtım seviyesi
Uygulamalarımız sonrası ses yalıtım seviyesi

Dikkat ettiyseniz her alana farklı kalınlıkta ve özellikte ürünler kullanıyoruz çünkü araçların her alanına aynı malzeme kullanılmaz. Aracı doğru bir şekilde değerlendirip buna göre malzeme seçimi yapılması doğru olandır.

Siz de aracınıza ses yalıtımı uygulaması düşünüyorsanız, bize iletişim bölümünden ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top