Ford Focus SW, 2024 Model, Ses Sistemi ve Ses Yalıtımı

Ön Hoparlörler

Bewith Confidence III Tweeter
Bewith Reference L165 Midwoofer

Arka Hoparlörler

OEM / Orjinal

Subwoofer

Bewith Confidence C-180
22Lt Ported Box

Amfi

Bewith 1080 DSP

Ses Yalıtım

Full

Full ses yalıtımı ve Bewith HI-FI ses sistemi için yeni konuğumuz 2024 model Ford Focus SW. Araca tavan dahil full ses yalıtımı ve Bewith ürünleriyle HI-FI ses sistemi kurulumu yaptık.

Ses sistemi tarafında, aracın ön kapı hoparlörlerini ve tweeterlarını, Bewith Confidence III tweeter ve Bewith Reference L165 midwooferlar ile değiştirdik. Subwoofer olarak bagaj havuzu kısmına özel ürettiğimiz 22lt port kabin ile Bewith Confidence C-180 subwoofer kullandık. Sistemi yine Bewith’in 1080DSP amfisiyle besledik. Tüm bağlantılarda Bewith’in premium kablo ürünü olan Bewith Transola‘yı kullandık.

Ses yalıtımı tarafında ise, aracın zeminine ve bagaj kısmında metal yüzeye vibrasyonu önleyici ilk katman olarak DrArtex Quattro Double Layer 4mm ürününü uyguladık. Üzerine de ses sönümleyici katman olarak DrArtex Vibrobarrier 7+ 7mm ürününü uyguladık. Unutmayın, doğru ses yalıtımı bu şekilde olur; ilk önce metal yüzeyde oluşabilecek vibrasyonun önüne geçilir, daha sonra da üzerine ses sönümleyici ikinci katman uygulanır. İnce, hafif, tek kat ve ne amaçla üretildiği belli olmayan, sertifikasız ürünlerden otomobil ses yalıtımı olmaz… Araçlarda zemin ses yalıtımının nasıl yapılması gerektiğiyle ilgili yazımıza gözatabilirsiniz: Araç Zemin (Taban) Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Aracın tavanına da metal yüzeye, vibrasyon önleyici ilk katman olarak DrArtex Pallium 2.6mm kullandık. Ses sönümleyici ikinci katman olarak da üzerine yine DrArtex Baffle Plus ürünü ile yaptık.

Kapılarda ise metal yüzeye ilk katman olarak DrArtex Earth Gold HD 2.6mm uyguladık, üzerine ise DrArtex Baffle Plus BW 18mm ürünü uyguladık. Kapı plastik aksamına ise ilk katman olarak DrArtex Nano 2mm uyguladık, üzerine de DrArtex Lace Expert 15mm ürününü uyguladık. Araç kapılarına ses yalıtımının nasıl yapılması gerektiğiyle ilgili yazımıza da gözatabilirsiniz: Araç Kapı Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Ses yalıtım işlemlerinde kullandığımız DrArtex ürünlerinin detayları için ilgili bölümü ziyaret edebilirsiniz.

Dilerseniz hem ses sistemi hem de ses yalıtımı tarafında tüm uygulama aşamalarına görsellerle gözatalım, sonrasında da araç içinden ses testi videomuzu dinleyebilirsiniz.

Aracın fabrika çıkış zemin ve bagaj ses yalıtımı seviyesi

İşlemlerimiz sonrası aracın zemin ve bagaj ses yalıtım seviyesi

Aracın fabrika çıkış tavan ses yalıtım seviyesi

İşlemlerimiz sonrası aracın tavan ses yalıtım seviyesi

Aracın fabrika çıkış kapı ses yalıtım seviyesi

İşlemlerimiz sonrası aracın kapı ses yalıtım seviyesi

Aracın üzerine bulunan fabrika çıkış kapı hoparlörleri

Kapılarda kullandığımız Bewith Reference hoparlörleri

Kullandığımız Bewith Confidence III Tweeterlar ve 3D Printer ile ürettiğimiz kapaklar

Araca özel ürettiğimiz 22lt port kabin ve montaj sonrası görünüm

Tüm işlemler bittikten sonra araç içinden ses testi

Randevu Alabilirsiniz

Subigarage olarak tüm binek ve ticari araçlara HiFi ses sistemleri ve ses yalıtımı uygulamaları yapıyoruz. Siz de aracınızda bu tür iyileştirmeler düşünüyorsanız bize iletişim bölümümüzdeki kanallardan ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar

Scroll to Top