Skoda Fabia, 2023 Model, Ses Sistemi ve Ses Yalıtımı

Ön Hoparlörler

Bewith Reference Duo

Arka Hoparlörler

Audiofrog GS62

Subwoofer

Amfi

Bewith 1080 DSP

Ses Yalıtım

Full

Hifi Ses Sistemi ve Full ses yalıtımı için konuğumuz 2023 model Skoda Fabia Monte Carlo Edition. Araç 299 km’de henüz. Araca Bewith ürünlerini kullanarak ses sistemi iyileştirmesi ve DrArtex ve SGM ürünlerini kullanarak full ses yalıtımı yaptık.

Ses yalıtımı uygulamamızda zemine DrArtex Quattro Double Layer ürününü kullandık. Üzerine de ses sönümleyici katman olarak Vibrobarrier 7+ ürününü uyguladık. Ses yalıtımının doğru sonuç vermesi için ilk olarak metal yüzeydeki titreşimin önüne geçilmesi gerekir. Sonrasında ise sesin sönümlenebilmesi için ikinci bir katman uygulanması gerekir. Hangi sektör için üretildiği belli olmayan, ince tek kat malzemelerle otomobillerde sağlıklı bir ses yalıtımı uygulaması olmaz. Subigarage olarak kullandığımız tüm ses yalıtım malzemeleri, otomotiv sektörü için üretilmiş, uluslararası sertifikalı ürünlerdir.

Ses sistemi iyileştirmemizde de ön tarafa Bewith Rerence AM Serisi Duo hoparlörleri kullandık. Arka kapılarda da Audiofrog’un GS62 coaxial hoparlörlerini kullandık. Sistemi de Bewith PLUG & PLAY Serisi, 1080DSP Amfi ile besledik.

Tüm işlemler bittikten sonra, RTA ve profesyonel cihazlarla ses sistemi ayarınız yaptık. Ses sistemine düzgün bir ayar yapılmazsa, emeklerinizin tam karşılığını alamazsınız. Bu ayar da kulak ile değil, bu iş için üretilmiş profesyonel, hassas cihazlarla yapılması gerekmektedir.

Aracın fabrika çıkışı ses yalıtım seviyesine, hoparlörlerine ve işlemlerimiz sonrasındaki halini gösteren görsellere gözatalım;

Aracın fabrika çıkış tavan ses yalıtımı
Uygulamamız sonrası tavan ses yalıtımı
Aracın fabrika çıkış zemin ve bagaj ses yalıtımı
Uygulamamız sonrası zemin ve bagaj ses yalıtımı
Aracın fabrika çıkış kapı hoparlörü ve kapı ses yalıtımı
Uygulamalarımız sonrası kapı ses yalıtımı ve yeni hoparlörler
Tüm işlemler bittikten sonra profesyonel cihazlarla ses sistemi ayarı
Randevu alabilirsiniz

Siz de aracınıza ses sistemi ve ses yalıtımı uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız, bize iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top