Hyundai I20, 2022 Model, Ses Sistemi ve Ses Yalıtımı

Ön Hoparlörler

Bewith Confidence III

Arka Hoparlörler

OEM

Subwoofer

Blaupunkt XLF 320

Amfi

Bewith 1080 DSP

Ses Yalıtım

Full (Tavan hariç)

Hi-Fi ses sistemi ve full ses yalıtımı için konuğumuz 2022 model Hyundai I20. Bu sınıf araçlarda yol sesi, rüzgar sesi çok belirgin oluyor. Uygulamalarımızda bu sorunları çözdük ve daha sonra da Bewith ürünleriyle yaptığımız ses sistemi ile aracı, içinde kaliteli müzik dinlenebilecek bir stüdyoya çevirdik. Araca uyguladığımız işlemler, ürünler ve tüm görsellere ek olarak tüm işlemler bitmiş olarak araç içinden ses testini de dinleyebilirsiniz.

Üst Kalite Tweeter

2022 Hyundai I20 aracın orjinal ses sisteminde tweeter alanı çok küçük ve biz buraya mecbur kalmak yerine, aracın A sütunu iç kısmına Bewith G-50 magnezyum tweeter podunu estetik bir şekilde monte edip, üzerini aracın döşemesinin renginde bir kumaşla kapladık. Bewith Confidence III ürününü burada kullanarak görsel anlamda da çok şık bir sonuç elde ettik. Uygulamalarımızda ana hedef aracın orjinal görüntüsünü bozmadan, mümkünse estetik de katarak üst kalitede ses kalitesi almaktır.

Subwoofer ve Kompakt, güçlü DSP Amfi

Aracımızda yerden de tasarruf sağlayan, stepne için bir aktif bir subwoofer olan Blaupunkt XLF 320 ürünün kullandık. Arka kapı hoparlörlerine dokunmadık ve fabrika çıkış hoparlörler olarak bıraktık. Tüm sistemi Bewith PLUG & PLAY serisi 1080DSP Amfi ile besledik.

Oksijensiz bakır kablolama

Tüm ses sistemi kablolamasında TRANSOLA kullandık. TRANSOLA Bewith’in premium kablo ürünüdür, yüksek saflıkta oksijensiz bakırdan üretilmiştir. Aslında belirtmeye gerek olmamalı ama sektörde ne tür kaboların kullnıldığını görünce altını çizmekte fayda var; bir ses sisteminde kablolama çok önemlidir. Hem aracınıza ileride zarar vermemesi için hem de ses kalitesini negatif etkilememesi için üst kalite, oksijensiz bakır kablolar kullanılmalıdır.

Ses yalıtımında sertifikalı ürünler

Araçta ses yalıtımı tarafında da zemin ve bagajda, vibrasyon önleyici ilk katman olarak DrArtex’in Quattro Double Layer 4mm ürününü kullandık. Üzerine ses sönümleyici ikinci katman olarak yine DrArtex’in Vibrobarrier7+ 7mm ürününü uyguladık. Doğru ve sağlıklı bir ses yalıtımı için bu şekilde ilk olarak metal yüzeyden titreşimi kesmek gerekir, sonrasında da sesi sönümlemesi için ikinci bir katman uygulanması gerekir. Kapılarda ise ilk katman olarak DrArtex Earth Gold HD 2.6mm ürününü kullandık. İkinci katman olarak da SGM Barrier Lite 7mm ürününü uyguladık.

Ses yalıtımında kullanılacak malzemelere lütfen çok dikkat edin. Ne olduğu belirsiz, ince tek tip malzemelerle maalesef doğru ses yalıtımı olmaz. Subigarage olarak kullandığımız tüm ürünler otomotiv sektörü için üretilmiş ve uluslararası sertifikalı ürünlerdir.

Tüm görseller

Şimdi tüm işlemlere, kullanılan ürünlere, öncesi sonrası olacak şekilde gözatalım:

Aracın fabrika çıkış ses yalıtımı
Uygulamalarımız sonrasındaki ses yalıtımı
Araçta kullandığımız tweeter ve özel kablolar
Tüm işlemler sonrası araç içinden ses testi
Randevu alabilirsiniz

Siz de aracınıza ses sistemi ve/veya ses yalıtımı işlemi düşünüyorsanız, bize iletişim bölümümüzden ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz. Dilerseniz öncesinde aklınıza gelebilecek soruların olabileceği, sıklıkla sorulan sorulara gözatabilirsiniz

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top