Suzuki Jimny, 2021 Model, Ses Sistemi

Ön Hoparlörler

Bewith Confidence III
Bewith Reference 165RX

Arka Hoparlörler

Subwoofer

Bewith Confidence II Sunrise Edition

Amfi

Bewith 1080 DSP
HDBT + COMMAND

Ses Yalıtım

Kapılar

Hi-Fi ses sistemi için konuğumuz, 2021 model Suzuki Jimny… Bu araçlarda 9 inch bir android multimedya cihazı ve 10 cm full range ön hoparlörler var standart donanım olarak. Araçta son kasa baz versiyon BMW ve Mercedes araçlarda olduğu gibi tweeter yok! Hal böyle olunca ses kalitesi fiziken yerlerde. Ünite olarak kullanılan android cihazların ses kalitesi çok iyi olmadığı için ya değiştirmek gerekiyor yada Bluetooth özelliği olan bir amfi ile bypass etmek. Biz maliyeti azaltmak için ikinci you seçtik ve Bewith Plug &Play 1080Dsp Amfiye Command HDBT modülünü takarak Android cihazı bypass ettik. Aracın android cihazını da sisteme bağlı olarak bıraktık, istendiğinde üzerinden müzik dinlenebilecek durumda fakat kaliteli müzik dinlemek için bu üniteyi bypass edip bluetooth üzerinden dinlemek daha sağlıklı olacaktır.

A sütunlarında küçük bir değişiklik yaparak Bewith Confidence III Tweeterları taktık. Japon bayrağı tasarımı hem aracın içini değiştirdi hemde ses kalitesini çok iyi bir yere getirdi. Kapılarda fazla derinlik olmadığı için Bewith Reference serisinin slim üyesi olan 165RX mid-wooferları tercih ettik. Arka hoparlör kullanmadık. Subwoofer olarak Bewith Confidence II Sunrise Edition kullandık. Jimmy araçlarda subwoofer koyacak çok fazla yer yok ve en mantıklı olan arka alet çantasının yerini kullandık. Buraya 20 litrelik bir fiberglas kutu tasarladık ve resimlerde de görüldüğü gibi çok fazla alan kaybetmeden kaliteli bir netice aldık. Üzerini kapattık ve hala eşya konulabilecek bir alan bıraktık.

Bewith Plug & Play 1080Dsp amfiyi sağ öndeki torpidonun arkasına koyduk ve olası off-road senaryolarında sıvı temasına maruz kalma riskini de en aza indirdik.

Tüm montaj işlemleri bittikten sonra da, RTA ve profesyonel cihazlarla aracın ses sistemi ayarlarını yaptık. Unutmayın, ses sistemi ayarı kulakla değil, bu iş için üretilmiş hassas cihazlarla yapılır.

Sonuç: Az ve kaliteli bileşenlerle stüdyo kalitesinde müzik dinlenebilecek bir ses sistemi. Bir de görsellere gözatalım, sonrasında da tüm işlemler bittikten sonra araç içerisinden ses sistemi test videomuzu izleyebilirsiniz.

Kapı ses yalıtımı ve kullanılan midwooferlar
Kullandığımız subwoofer ve 20lt port
A sütun iç kısma özel tweeter konum çalışmamız ve kullandığımız tweeterlar
Tüm işlemler bittikten sonra araç içi ses testi

2022 Suzuki Jimny Hifi Sound System

Subigarage Istanbul Ocak 29, 2023 11:18 am

Sizde aracınıza özel bir ses sistemi ve/veya ses yalıtımı düşünüyorsanız, bize iletişim bölümümüzden ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top