Dacia Duster, 2022 Model, Ses Yalıtımı

Kapılar

DrArtex Earth Gold HD 2.6mm
SGM Barrier Lite 7mm

Kapı Plastikleri

DrArtex Nano 2mm
DrArtex Lace 15mm

Zemin

DrArtex Quattro 4mm
DrArtex Vibrobarrier 7+

Bagaj

DrArtex Quattro 4mm
DrArtex Vibrobarrier 7+

Tavan

SGM 2.6mm
SGM Barrier Lite 7mm

Full ses yalıtımı için konuğumuz 2022 model Dacia Duster. Araca full ses yalıtımı uyguladık. Zemin ve bagajda ilk kat olarak, metal yüzeyde vibrasyon önleyici olarak DrArtex Quattro Double Layer 4mm kullandık. Üzerine de sesi sönümlemesi için DrArtex Vibrobarrier 7+ kullandık. Tavanda ise yine vibrasyonu önlemek için SGM 2.6mm ve üzerine ses sönümleyici olarak SGM Barrier Lite 7mm uyguladık. Kapılarda ise ilk katman olarak DrArtex Earth Gold HD 2.6mm ve ikinci katman olarak da SGM Barrier Lite 7mm kullandık. Kapı plastiklernde ise DrArtex Nano 2mm ve üzerine de hafızalı sünger özellikli DrArtex Lace 15mm kullandık.

Gördüğünüz üzere aracın her bölümü için farklı özelliklerde ses yalıtım malzemesi kullanıyoruz. Doğru ve sağlıklı yalıtım için kullanılacak bölgeye göre ses yalıtım malzemesi seçilmelidir. Her bölgeye tek tip malzeme kullanılmaz. Otomotiv sektörü için üretilmemiş, ne olduğu belli olmaya malzemeden otomobil ses yalıtımı olmaz. Uluslararası sertifikalı ve otomotiv sektörü için üretilmiş, kaliteli ürün kullanımı şarttır.

Şimdi de aracın fabrika çıkış ses yalıtım seviyesine ve işlemlerimiz sonrasında ses alıtım seviyesini gösteren görsellere gözatalım…

Aracın fabrika çıkış tavan ses yalıtımı
Uygulamamız sonrası aracın tavan ses yalıtımı
Aracın fabrika çıkış zemin ve bagaj ses yalıtımı
Uygulamamız sonrası aracın zemin ve bagaj ses yalıtımı
Aracın fabrika çıkış ön ve arka kapı ses yalıtımı
Uygulamamız sonrası aracın ön ve arka kapı ses yalıtımı
Randevu alabilirsiniz

Siz de aracınıza ses yalıtım işlemleri uygulanmasını düşünüyorsanız, bize iletişim bölümümüzden ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top