Mercedes S500, 1998 Model, Ses Sistemi ve Ses Yalıtımı

Ön Hoparlör

Audiofrog GS62

Arka Hoparlör

Audiofrog GS60

Amfi

Bewith 1080DSP

Subwoofer

Ses Yalıtım

Full (Tavan hariç)

Çok özel bir konuk… 1998 model, Mercedes Benz S500… Araç sahibinin istekleri doğrultusunda, aracın orjinal görünümüne sadık kalmak şartıyla güzel bir ses sistemi yaptık. Zemin, bagaj ve kapılara da kaliteli ve olması gerektiği gibi otomotiv sektörü için üretilmiş uluslararası sertifikalı ürünlerle ses yalıtımı uyguladık.

Araç çok özel ve güzel bir kondüsyonda, aracı sökerken farkettiğimiz, daha önce yapılan müdahalelerdeki birkaç yanlışlık dışında büyük bir sorun yok. Örneğin bazı kapakları japon yapıştırıcısı ve sıcak silikon kullanarak yapıştırmışlar, bazı parçaları vidasını sökmeden zorlayıp çıkarmışlar ve bacakları kırılmış vs… Bu yaştaki bir araçta karşılaşılan şeyler. Biz her ince ayrıntıyı düzeltip, orjinal haline getirerek ilerledik ve bu araca güzel bir ses sistemi yaptık. Tekrar altını çizmekte fayda var, araç sahibinin de isteğiyle, aracın orjinalliğine sadık kalarak…

Aracın ön hoparlörlerinde, resmi distribütörü olduğumuz Audiofrog markasının GS62 hoparlörünü kullandık. Arka hoparlörlerde yine Audifrog’un GS60 ürünün kullandık. Amfi olarak Bewith’in PLUG & PLAY serisinden 1080 DSP Amfisini kullandık. Aracın mevcut teybini istendiğinde bypass edebileceğiniz amfiye bağlı, Bewith COMMAND bluetooth modülünü de ekledik. Yalıtım malzemesi olarak DrArtex’in uluslararası sertifikalı ve otomotiv sektörü için üretilmiş ürünlerini kullandık.

Aracın fabrika çıkış halini ve kondüsyonunu da merak edenler olacaktır, bu sebeple tüm detayları göstermeye çalışacağız. Aracın mevcut yalıtım durumunu yorumlamak gerekirse; sac kalınlığı tartışmasız birçok modern araçtan ve yaptığımız çoğu araçtan oldukça fazla. Zeminde kullanılan antivibrasyon malzemeleri diğer araçlarda kullanılanlardan miktar olarak fazla, ama kalite olarak çok da farklı değil. Halısı çok ağır ve kalındı, asıl yalıtımı yapan da kullanılan bu kalın halı ve camlar diyebiliriz sanırım. Bizim yalıtım uygulamalarımızdan sonra çok daha sessiz olacağı aşikar. Aracın işlem öncesi haline, sonrasında yalıtım yaptığımız uygulama alanlarına ve yalıtım malzemelerine, ve kullandığımız ses sistemi ürünlerine öncesi-sonrası şeklinde gözatalım…

İşlemler Öncesi

Öncelikle aracın kondüsyonuna gözatalım:
Aracın üzerindeki fabrika çıkış hoparlörler:
Aracın zemin, kapı ve bagajının yalıtım öncesi durumu:

İşlemler Sonrası

Araçta kullandığımız hoparlörler ve amfi
Ses yalıtımı sonrası
Tüm işlemler sonrası bir de aracın ses sisteminin performansına gözatalım…

Çok özel bir aracı bitirip teslim ettik. Orjinalliğine sadık kalarak, hatta geçmişinde bazı kötü işçiliklerden kalan kablo karmaşası ve kötü malzeme kullanılan alanları da temizleyip olması gerektiği hale getirdik. Bu Mercedes aracında kullanılan ürünleri yukarıda listelemiştik, ayrıca bünyemizde Mercedes araçlara özel tak-kullan kategorisinde ürünler de mevcut, bu ürünlere; Mercedes Hazır Ses Sistemi sayfamızdan gözatabilirsiniz.

Siz de aracınızda doğru işçilikle ve kaliteli ürünlerle ses sistemi geliştirmesi ve/veya ses yalıtımı uygulaması düşünüyorsanız bize iletişim bölümümüzdeki kanallardan ulaşabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top