Toyota Hilux, 2023 Model, Ses Yalıtımı ve Amfi Değişimi

Zemin

DrArtex Quatro Double 4.0mm
DrArtex Vibrobarrier 7mm

Tavan

DrArtex Pallium 2.6mm
DrArtex Baffle Plus Integra 7mm

Bagaj

DrArtex Quatro Double 4.0mm
DrArtex Vibrobarrier 7mm

Kapılar

Amfi

Bewith 1080DSP

Ses yalıtımı ve Bewith Amfi montajı için konuğumuz 2023 model Toyota Hilux 4×4. Ses yalıtımı kısmında aracın zeminine ve bagaj kısmına vibrasyon ve titreşimi kesmek amaçlı ilk katman olarak DrArtex Quatro Double 4.0mm kullandık. Bu ürün 4.0mm kalınlığında olup, Double Technology* ile üretilmiş çok başarılı bir üründür. Zemin yalıtımında ince ve hangi sektör için üretildiği belli olmayan ürünlerle ses yalıtımı olmaz. Hem uygulamadan verim almak hem de sağlığınızı riske atmamak adına, kullanılan ürünlerin otomotiv sektörü için üretilmiş, uluslararası sertifikalı ürünler olmaları gerekmektedir. Araçlara nasıl zemin ses yalıtımı yaptığımızla ilgili ek bilgi ve videolara ulaşmak için ilgili yazımıza gözatabilirsiniz: Araç Zemin (Taban) Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

*Double Technology: Metal yüzeyde vibrasyonu kesmesi için kullandığımız üründeki Double Technology standartı… Bu teknolojiyle üretilen üründe, iki adet alüminyum folyo katman, bu iki adet folyo katmanların arasında yine iki adet mastik katman ve en altta da güçlü yapışkan yüzey bulunmaktadır.

Zemin ses yalıtımında ikinci katman olarak da DrArtex Vibrobarrier 7mm ürününü kullandık. Bu ürün sesi sönümleme ve bloke etme özelliğine sahiptir ve araçlarda doğru ses yalıtımı için vibrasyon önleyici katmanın üzerine bu tür sesi sönümleyecek bir katman daha uygulanması gerekmektedir.

Tüm yalıtım işlemlerimiz öncesinde uygulama yapılacak alanlar IPA ile temizlenip, toz, nem, yağ vb. kalıntılardan arındırılmaktadır.

Tavan ses yalıtımında ise ilk katman olarak DrArtex Pallium 2.6mm kullandık. İkinci katman olarak da DrArtex Baffle Plus Integra 7mm ürününü kullandık.

Araçta ses sistemi tarafında mevcut amfisinin yerine Bewith PLUG & PLAY Serisinden 1080DSP Amfi kullandık. Hoparlörlerde bu aşamada bir değişiklik yapmadık fakat bir sonraki planlama olarak hoparlör değişimlerini de sıraya aldık.

Şimdi dilerseniz aracın fabrika çıkış ses yalıtım seviyesine ve uygulamalarımız sonrasında ses yalıtım seviyesine görsellerle bakalım:

Aracın fabrika çıkış zemin ve bagaj ses yalıtım seviyesi
Uygulamamız sonrası aracın zemin ve bagaj ses yalıtım seviyesi
Aracın fabrika çıkış tavan ses yalıtımı
Uygulamamız sonrası aracın tavan ses yalıtımı
Araçta kullandığımız amfi ve montaj yeri

İlk karede, amfi montajı için test aşamasında, ürünün çizilmemesi için koruyoruz.

Subigarage olarak her marka ve model binek ve ticari araçlara Hi-Fi ses sistemi ve ses yalıtımı uygulamaları yapıyoruz. Siz de aracınız için bu anlamda iyileştirmeler düşünüyorsanız, bize iletişim bölümümüzden ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top