Ford Kuga, 2022 Model, Ses Sistemi

Ön Hoparlörler

Bewith Accurate III

Arka Hoparlörler

Subwoofer

Amfi

Bewith 1080 DSP

Ses Yalıtım

Ön Kapılar

HiFi Ses Sistemi için yeni konuğumuz 2022 model Ford Kuga. Araca Bewith ürünleriyle ses sistemi ve kapılara da DrArtex ürünleriyle ses yalıtımı işlemleri uyguladık. Tüm işlem aşamalarını ve kullanılan ürünleri, görsellerle karşılaştırmalı olarak aktaracağız.

Önlerde aracın üzerinden çıkan FoMoCo(!) marka hoparlörleri çıkarttık ve yerlerine Bewith Accurate III midwooferlarını kullandık. Sistemi yine Bewith PLUG & PLAY serisinden 1080DSP Amfi ile besledik. Amfi için bagaj bölümünde bulunan yine FoMoCo marka subwooferı çıkarttık ve bu bölüme orjinal vida yerlerini kullanarak amfiyi sabitledik.

Ses sistemi tarafında tüm bağlantılarda Bewith’in premium kablo ürünü TRANSOLA‘yı kullandık. Bu kablolar ultra yüksek saflıkta oksijensiz bakır kablolardır. Bu kablolar uzun süreli dövme işlemi ile üretilmektedir ve kaplamasında kullanılan “Silent Sheathing” teknolojisi sayesinde de yüksek sönümleme sağlayan, üst düzey kalitede kablolardır.

Yalıtım tarafında da aracın ön kapılarını açtık ve ilk iş olarak olmayan kapı yalıtımını Subigarage ses yalıtımı ile sağladık. Dış kapı sacında vibrasyon önleyici ilk katman olarak DrArtex Gold HD 2.6mm kullandık. Üzerine de ses sönümleyici katman olarak DrArtex Baffle Plus BW Blue 15mm kullandık. Kapı panellerine de ilk katman olarak DrArtex Nano 2mm, ikinci katman olarak da DrArtex Lace Expert 15mm kullandık. Kapı yalıtımı bu şekilde yapılır. Tek çeşit, incecik malzemeleri kapının her yerine yapıştırmakla yalıtım malesef olmaz. Kapı ses yalıtımı hakkında daha detaylı bilgiler almak isterseniz ilgili yazımıza gözatabilirsiniz: Araç Kapı Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Şimdi tüm aşamalara ve kullanılan ürünlerin görsellerine, öncesi-sonrası olarak gözatalım:

Aracın fabrika çıkış kapı ses yalıtımı

İşlemlerimiz sonrasında kapı ses yalıtımı

Aracın fabrika çıkış hoparlörleri

Yerlerine taktığımız Bewith Confidence Midwooferlar

1080DSP Amfi montaj yeri (Subwoofer çıkartılıp)

Tüm işlemler sonrası profesyonel cihazlarla ses ayarı

Subigarage olarak tüm araçlara ses sistemi ve ses yalıtımı işlemleri uyguluyoruz. Siz de aracınızda iyileştirmeler düşünüyorsanız bize iletişim bölümümüzdeki kanallardan ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz. Dilerseniz uygulama yaptığımız diğer araçlara da gözatabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top