Mazda 3 Sedan, 2015 Model, Ses Yalıtımı

Kapılar

DrArtex Earth Gold HD 2.6mm
DrArtex Baffle Plus integra 7 mm

Kapı Plastikleri

DrArtex Nano 2mm
DrArtex Lace 15mm

Zemin

DrArtex Quattro 4mm
DrArtex Vibrobarrier 7+

Bagaj

DrArtex Quattro 4mm
DrArtex Vibrobarrier 7+

Tavan

SGM
SGM Barrier Lite

Full ses yalıtımı için konuğumuz 2015 Mazda 3 Sedan. Bu aracımıza DrArtex ürünlerini kullanarak full ses yalıtımı yaptık. Detaylarda da göreceğiniz gibi her alana farklı özelliklerde ürünler kullandık. Bir araca doğru ve etkili bir ses yalıtımı yaptırmak istiyorsanız, doğru alanlara doğru ürünler kullanılmalıdır. Hangi bölgede hangi ürünün sağlıklı olacağı da her araca göre değişmektedir. Siz de aracınıza ses yalıtımı düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Aracınıza farklı bir yerde ses yalıtımı yaptıracaksanız da belirttiğimiz önemli bilgiyi gözardı etmeyin; doğru yerlere doğru ürünler kullanılmadan, bilinçli montaj yapılmadan sağlıklı bir ses yalıtımı olmaz…

Bu araçta şu malzemeleri kullandık:

DrArtex Quatro Double layer 4mm
DrArtex Vibrobarrier 7+
DrArtex Gold HD 2.6mm
DrArtex Baffle Plus integra 7 mm
DrArtex Nano 2mm
DrArtex Lace 15mm
SGM
SGM Barrier Lite

Gördüğünüz üzere araç yalıtımında tek bir malzeme ile işlem bitmiyor. Her bölgeye farklı birkaç malzeme ve bu malzemeler belirli bir sırayla uygulanıyor. Şimdi aracımızın yalıtım öncesi ve sonrası olarak tüm alanlarına gözatalım:

Aracın yalıtımının fabrika çıkış durumu

Yaptığımız uygulama sonrası aracın son hali

Sadece Ses Yalıtımı

Bu araçta olduğu gibi dilerseniz aracınızın ses sistemine herhangi bir işlem yaptırmadan, sadece ses yalıtımı da yaptırabilirsiniz. Kullandığımız ürünlerle ilgili detaylı bilgilere ve ürünlerin uluslararası sertifikalarına üretici DrArtex ‘in websitesinden ulaşabilirsiniz. Özellikle otomobillerde ses yalıtımı yapılacaksa, kullanılan malzemelerin otomotiv sektörü için üretilmiş olmasına lütfen dikkat edin.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top