Toyota Corolla Hybrid, 2020 Model, Ses Sistemi ve Ses Yalıtımı

Ön Hoparlörler

Bewith Lucent Duo 165

Arka Hoparlörler

Fabrika Çıkış

Subwoofer

Amfi

Bewith 1080 DSP

Ses Yalıtım

Full (Tavan Hariç)

Bewith giriş seviyesi Hi-Fi ses sistemi ve full ses yalıtımı için konuğumuz 2020 model Toyota Corolla Sedan Hybrid. Araca BEWITH‘in giriş seviyesi Hi-Fi çözüm ürünü Lucent Serisi ürününü taktık, ve sistemi yine BEWITH’in PLUG & PLAY Serisi 1080 DSP Amfi‘siyle besledik. Ses Yalıtımı tarafında ise zeminde vibrasyonu kesmek için DrArtex Quattro Double Layer ürününü ve sesi sönümlemesi için de üzerine ikinci katman olarak yine DrArtex Vibrobarrier 7+ ürününü uyguladık.

Aracın fabrika çıkış hoparlörlerine ve yerlerine kullandığımı hoparlörlere, aralarındaki farklara, fabrika çıkış ses yalıtım düzeyine ve uygulamalarımız sonrasındaki ses yalıtımı durumunu görsellerde bulabilirsiniz.

Aracın fabrika çıkış tweeterları
Yerlerine taktığımız Bewith Lucent tweeterlar
Aracın fabrika çıkış kapı hoparlörleri
Yerlerine taktığımız Bewith Lucent midwooferlar
Araca eklediğimiz Bewith 1080 DSP Amfi

Tüm uygulamalarımızda ana hedef aracın orjinalliğine ve araç içi ergonomisine, kullanım alanlarını engellememektir. Bu uygulamada gördüğünüz gibi DSP Amfiyi torpido arkasında bir bölüme, araca herhangi bir zarar vermeden monte ettik. Amfimiz gereksiz bir yer kaplamadan işini yapacak.

Aracın fabrika çıkış ses yalıtım seviyesi
Araca uyguladığımız ses yalıtım işlemi sonrası

Doğru bir ses yalıtımı uygulaması için şu iki adımın uygulanması şarttır:

1- Öncelikle metal yüzeye, vibrasyonu kesecek bir katman uygulanmalıdır.

2- Üzerine de sesi sönümleyecek ikinci bir katman uygulanmalıdır.

Bu aşamalar uygulanmadan doğru ve sağlıklı bir ses yalıtımı sağlamak mümkün değildir. Kullanılan ürünler de otomoiv sektörü için üretilmiş, sertifikalı ürünler olmalıdır.

Siz de aracınıza ses sistemi ve/veya ses yalıtımı uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız, bize iletişim bölümümüzden ulaşabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top