Volkswagen Passat, 2021 Model, Ses Sistemi ve Ses Yalıtımı

Ön Hoparlörler

Bewith Reference Duo

Arka Hoparlörler

Bewith Reference Duo

Subwoofer

Bewith Confidence C180

Amfi

Bewith 1080 DSP

Ses Yalıtım

Full

Full ses yalıtımı ve Bewith Hi-Fi ses sistemi için yeni konuğumuz 2021 Volkswagen Passat. Araçta ses sistemi tarafında ön ve arka hoparlörleri Bewith Reference Duo 165 ile değiştirdik, amfi olarak Bewith Plug &Play 1080DSP kullandık. Subwoofer olarak ise Bewith Confidence C180 kullandık. Subwoofer özel kabin imalatı ve görsellerini de aşağıda görebileceksiniz.

Ses yalıtımı tarafında da zemin ve bagajda ilk kat için DrArtex Quattro Double Layer 4mm , ikinci katman için DrArtex Vibrobarrier 7+ kullandık. İlk katman için kullandığımız ürün metaldeki vibrasyonu önlemek için, ikinci katman olarak uyguladığımız ürün ise sesi sönümlemesi için uygulandı.

Şimdi tüm uygulama aşamalarına, kullanılan ürün görsellerine ve tüm işlemler sonrasında araç içerisinden ses testi videomuza gözatalım…

Aracın fabrika çıkış ses yalıtım seviyesi
Ses yalıtım işlemlerimiz sonrası
Araca özel subwoofer kabin çalışmamız

2021 Volkswagen Passat Sedan araç için seçtiğimiz Bewith Confidence C180 18cm subwoofer için fiberglass + mdf bir kutu tasarladık. 20 litre gerekiyordu. Aracın yalıtım ve ses sistemi montajı bittikten sonraki ses testi videomuzda farkı hissedebilirsiniz. İnsanlar 18cm subwoofer duyunca biraz az değil mi diyorlar ama iş boyutunda değil işlevinde ve teknolojisinde diyoruz. Performans olarak çoğu 30cm subwooferdan daha doyurucu olmakla beraber Bewith’i rakiplerinden ayıran asıl özelliği hızlı, keskin ve net bir bas performansı sunmasıdır.

Araçta kullandığımız kapı hoparlörleri ve DSP amfi
Tüm işlemler sonrasında araç içerisinden ses testi

Siz de aracınızda ses sistemi geliştirmesi ve ses yalıtımı uygulaması düşünüyorsanız bize iletişim bölümümüzdeki kanallardan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz öncesinde diğer araçlardaki uygulama örneklerimize de gözatabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top