Kia Sportage, 2022 Model, Ses Yalıtımı

Kapılar

DrArtex Earth Gold HD 2.6mm
SGM Barrier Lite

Kapı Plastikleri

DrArtex Nano 2mm
DrArtex Lace 15mm

Zemin

DrArtex Quattro 4mm
DrArtex Vibrobarrier 7+

Bagaj

DrArtex Quattro 4mm
DrArtex Vibrobarrier 7+

Tavan

(Cam Tavan)

Full ses yalıtımı için konuğumuz 2022 model Kia Sportage. Zemin yalıtımında ince malzemeler çok iyi netice vermez o yüzden vibrasyonu önlemek için ilk katman olarak DrArtex Quattro 4mm kullandık. Vibrasyon önleyici katman üzerine sesi sönümleyen bir katman uygulanması sağlıklı ve doğru olan yalıtım şeklidir, ikinci katman olarak DrArtex Vibrobarrier 7+ kullandık. Kapılarda ise DrArtex Earth Gold HD 2.6mm + SGM Barrier Lite kullandık. Kapı plastiklerinin arkasında ise DrArtex Nano 2mm + DrArtex Lace 15mm kullandık. Kapılarda doğru yalıtım için hem metal hem de plastik bölgelerde yalıtım gereklidir. İlgili yazımızda kapılarda ses yalıtımının nasıl olması gerektiğini anlattık.

Otomobillerde ses yalıtımı doğru malzeme ve düzgün işçilik ile yapılırsa istenilen sonucu verir. İnşaat malzemeleri ile gelişigüzel yapılan işler sadece vakit ve nakit kaybıdır. Unutmayın; Ses yalıtımı bitüself vb inşaat malzemeleri ile olmaz. Lütfen dikkat edin, aracınızın ve kendinizin sağlığını riske atmayın…

Gelin aracın fabrika çıkış yalıtım seviyesine ve işlemlerimiz sonrasındaki durumuna karşılaştırmalı olarak gözatalım:

Fabrika çıkış yalıtım seviyesi
İşlemlerimiz sonrasındaki yalıtım seviyesi

Bu aracın ses sisteminde herhangi bir değişiklik yapılmadı fakat ses yalıtımı sonra mevcut ses sisteminin de performansı kayda değer bir şekilde arttı. Siz de aracınıza ses yalıtımı ve/veya Hi-Fi ses sistemi geliştirmeleri yaptırmayı düşünüyorsanız, bize iletişim sayfamızdaki yollardan ulaşarak öngörüşme için randevu alabilirsiniz.

Uygulama Yaptığımız Diğer Araçlar
Scroll to Top